arrow_upward

Tempo rozwoju mowy u dzieci jest bardzo różne. Nie jest zatem sygnałem do niepokoju, kiedy zauważamy, że mowa naszego dziecko nieco odbiega od rówieśników w przedszkolu lub dziecko koleżanki już mówi a nasz syn jeszcze nie. Jednak, gdy niepokojące sygnały utrzymują się dłużej lub na sposób mówienia dziecka zwracają uwagę inne wykwalifikowane osoby, jak nauczycielka w przedszkolu lub szkole, wówczas warto udać się do logopedy i zweryfikować podejrzenia zaburzeń mowy.

Nasza oferta logopedyczna to:

  • diagnoza zaburzeń mowy,
  • terapia zaburzeń wymowy,
  • terapia jąkania,
  • terapię niepłynności,
  • korekta wad wymowy,
  • stymulowania rozwoju mowy,
  • praca terapeutyczna w przypadku opóźnionego rozwoju mowy.

Terapia prowadzona jest z formie zajęć indywidualnych, metody i formy pracy są dostosowane do rodzaju dysfunkcji oraz wieku i potrzeb dziecka. Terapia odbywa się głównie przez zabawę tak, aby dziecko zachęcić, zmotywować i zaciekawić ćwiczeniami.

Jak przygotować dziecko do pierwszej wizyty?

Najważniejsze, to nie budować napięcia wokół spotkania z logopedą. Niech dziecko czuje, że to zwykłe wyjście, jak do znajomych, do przedszkola, na podwórko. Uprzedźcie, że idziecie na spotkanie z panią, która zaprosiła was, żeby się wspólnie pobawić i porozmawiać, że w pokoju ma dużo zabawek, kolorowe obrazki i ogromne lustro, do którego można robić śmieszne minki.

Bywa, że rodzice się niepokoją, że dziecko nie będzie chciało nawiązać współpracy, będzie nieśmiałe, wycofane. Jeśli spodziewacie się, że pierwsza wizyta może być trudna dla waszej pociechy, możecie uprzedzić o tym logopedę i wspólnie zaplanować przebieg spotkania.

OFERTA

"Żadna droga w moim życiu nie była tak długa jak ta, która miała mnie zaprowadzić do mnie samej."

ALICE MILLER

ZESPÓŁ

Centrum Pomocy Psychologicznej i Psychoterapii stworzyliśmy, aby w jednym miejscu mógł pracować zespół specjalistów, którzy swoją pomocą obejmują różne obszary funkcjonowania człowieka.

Dagmara
Derwich-Grzegorzewska

psycholog, psychoterapeuta

ZOBACZ

Ewa
Karmolińska-Jagodzik

psycholog, pedagog, terapeuta

ZOBACZ

Anna
Sprutta-Szymlet

psycholog

ZOBACZ

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

CENTRUM POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ i PSYCHOTERAPII

ul. Średnia 11, 64-100 Leszno

www.cppip-leszno.pl

www.psycholog.leszno.pl

markunread sekretariat@www.cppip-leszno.pl


Wybierz specjalistę i zadzwoń do niego aby umówić wizytę