arrow_upward

Psychoterapia jest metodą leczenia zmierzającą do zrozumienia i zmiany mechanizmów odpowiedzialnych za pojawianie się cierpienia psychicznego w życiu pacjenta. Cierpienie to może być związane z dyskomfortem emocjonalnym, depresją, lękami, wewnętrznymi konfliktami, poczuciem straty, żalu itp.

Decyzja o podjęciu psychoterapii zwykle nie jest podejmowana nagle. Dojrzewa się do niej przez pewien czas, nabiera przekonania, że trudności, z jakimi się zmagamy przerastają nasze zdolności radzenia sobie, a ból psychiczny bywa nie do zniesienia. Zwykle decyzja ta jest poprzedzona próbami samodzielnego rozwiązania kłopotu. Jeśli to nie skutkuję, to zaczynamy szukać pomocy specjalisty.

Głównym sposobem pracy w psychoterapii jest rozmowa. Rozmowa ta ma służyć uświadomieniu sobie mechanizmów związanych z pojawieniem się choroby, a następnie ich zmianie. Mechanizmy te najczęściej są związane z nieświadomymi uczuciami dotyczącymi sytuacji bieżących i ważnych sytuacji z naszej przeszłości.

Psychoterapia jest przeznaczona również dla osób, które szukają wiedzy na temat swojego postępowania tak, aby było ono bardziej świadome.

To, że jest to pomoc specjalistyczna, oznacza też, że rozmowa psychoterapeutyczna jest czym innym, mimo pewnego podobieństwa, niż zwyczajna rozmowa o swoich problemach np. z zaprzyjaźnioną osobą. Za sposobem prowadzenia rozmowy terapeutycznej kryje się znajomość genezy problemów emocjonalnych, psychicznych i sposobów ich przezwyciężania.

Różne szkoły terapeutyczne w odmienny sposób określają czym jest psychoterapia. W naszym ośrodku pracują psychoterapeucie reprezentujący podejście psychodynamiczne oraz podejście ericksonowskie integrujące zasady terapii poznawczo-behawioralnej i systemowej.

Spotkanie ze specjalistą psychoterapii indywidualnej:

Dagmara Derwich-Grzegorzewska

psycholog, psychoterapeuta

phone_iphone 695 933 132

Ewa Karmolińska -Jagodzik

psycholog, pedagog, terapeuta

phone_iphone 606 123 708

Anna Sprutta-Szymlet

psycholog

phone_iphone 889 333 065

OFERTA

"Żadna droga w moim życiu nie była tak długa jak ta, która miała mnie zaprowadzić do mnie samej."

ALICE MILLER

ZESPÓŁ

Centrum Pomocy Psychologicznej i Psychoterapii stworzyliśmy, aby w jednym miejscu mógł pracować zespół specjalistów, którzy swoją pomocą obejmują różne obszary funkcjonowania człowieka.

Dagmara
Derwich-Grzegorzewska

psycholog, psychoterapeuta

ZOBACZ

Ewa
Karmolińska-Jagodzik

psycholog, pedagog, terapeuta

ZOBACZ

Anna
Sprutta-Szymlet

psycholog

ZOBACZ

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

CENTRUM POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ i PSYCHOTERAPII

ul. Średnia 11, 64-100 Leszno

www.cppip-leszno.pl

www.psycholog.leszno.pl

markunread sekretariat@www.cppip-leszno.pl


Wybierz specjalistę i zadzwoń do niego aby umówić wizytę